Rezervujte si u nás stôl

Vyberte si pobočku

Články

  • Články
  • Spoznajte vína vinárstva Ruggeri v CORKu
arrowSpäť na všetky články

2. júla 2019

Spoznajte vína vinárstva Ruggeri v CORKu

Vinárstvo RUGGERI založil v roku 1950 Giustino Bisol. Príbeh rodiny a jej vinárskych tradícií však siaha hlboko do minulosti: miesto nazvané „Case Bisoi“ (Dom rodiny Bisol) možno nájsť na najstarších mapách oblasti, a to priamo v jej srdci, v Cartizze.
Mozaika vinohradov, ktoré sú základom produkcie vinárstva Ruggeri, je prekvapivá svojou kvalitou. Veľa z top vinohradov sa nachádza v historickej oblasti San Pietro di Barbozza. Okrem bielej odrody Glera, ktorá je základom výroby šumivých vín v oblasti (jej historický názov je „Prosecco“), pestuje Ruggeri aj Pinot Grigio a starobylú modrú autochtónnu odrodu Recantina.

Vína značky Ruggeri získavajú pravidelne vysoké ocenenia odbornej verejnosti.

Vína vinárstva Ruggeri získali v hodnotení renomovaného dvojmesačníka Robert Parker´s Wine Advocate vynikajúce hodnotenie.

Giall´Oro Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG Extra Dry
získalo v súťaži Los Angeles International Wine Competition 2017 striebornú medailu.

Víno Giustino B. Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG Extra Dry 2015 (už držiteľ ocenenia Tre Bicchieri 2017 a „Sparkling Wine of the Year 2017“) získalo v súťaži Los Angeles International Wine Competition 2017 zlatú medailu.

V CORKu teda môžete spoznávať vinárstva, ktoré tvoria vína, ktoré oceňuje celý svet. Príďte, tešíme sa na vašu návštevu!