Rezervujte si u nás stôl

Vyberte si pobočku

Články

  • Články
  • LEGENDA Z WACHAU EXKLUZÍVNE V CORK WINE BAR
arrowSpäť na všetky články

2. júla 2019

LEGENDA Z WACHAU EXKLUZÍVNE V CORK WINE BAR

Dunaj, romantika, strmé brehy, terasované vinohrady a skvelé víno… Pripime si na Wachau! A pripime si štýlovo, lebo dopriať si vína Hirtzberger znamená dopriať si z toho najlepšieho, čo toto údolie ponúka. A to v podstate znamená ochutnať tie najlepšie Veltlíny, ktoré možno na tomto svete ochutnať. Nehovoriac o Rizlingoch, v ktorých produkcii Wachau takisto patrí medzi špičku.

A VO WACHAU JE ŠPIČKOU
WEINGUT FRANZ HIRTZBERGER.

5 generácií žilo v dome a vo vinárstve v obci Spitz, 5 generácií vyväzovalo vinič, ktorý bol vo Wachau vysádzaných na najlepších – často najstrmších – polohách od 13. storočia. 5 generácií si navzájom odovzdávalo poznatky o vlastnostiach jednotlivých parcel a polôh – pretože práve tie sú kľúčom k mnohotvárnosti wachauských vín z miest, líšiacich sa zložením pôdy no najmä expozíciou.

Každá návšteva tohto regiónu a vinárstva Hirtzberger potvrdí, že vinári vo Wachau sú hrdí a vedomí si svojich kvalít. Majú vlastný systém klasifikácie vín, tzv. Codex Wachau, ktorý je v tomto regióne zákonom a nastolili ho sami vinári. Obsahuje prísne princípy produkcie vína a jeho klasifikácie. Špičkové wachauské vína delí do troch kategórií podľa obsahu alkoholu, čo samozrejme závisí od zrelosti a cukornatosti hrozna, a tá zasa od kvality vinohradu, jeho expozície atď.
Z dvoch dominantných odrôd – Veltlínu a Rizlingu rýnskeho– tak môžete ochutnať celé spektrum vín: od sviežich a veselých vín s označením „Steinfeder“, cez aromaticky plnší „Federspiel“, až po najkomplexnejší, najextraktívnejší „Smaragd“.

OCHUTNAJTE VÝSOSTNE ŠŤAVNATÉ
A MINERÁLNE VÍNA HIRTZBERGER!