Rezervujte si u nás stôl

Vyberte si pobočku

Články

  • Články
  • Silvester v Corku s najlepším šumivým vínom roku 2017
arrowSpäť na všetky články

18. decembra 2017

Silvester v Corku s najlepším šumivým vínom roku 2017

Ešte stále neviete, kde strávite Silvester? Nemusíte ďalej hľadať – príďte k nám do Corku! Pripravili sme si pre vás špeciálne silvestrovské menu, ktorému neodolá žiadny fanúšik vína.

A nezabudli sme ani na zaujímavý silvestrovský program, vďaka ktorému sa tento večer stane pre vás nezabudnuteľným.

Silvestrovské menu v Corku

Otvorene priznávame, že naše silvestrovské menu bude postavené najmä na kvalitných vínach. Ako uvítací prípitok sme si pre vás pripravili najlepšie šumivé víno roka 2017 – Giustino B z dielne RUGGERI – najprestížnejšieho producenta prosecca podľa Roberta Parkera.

Počas celého večera pre vás bude k dispozícii aj biele, ružové, červené a šumivé víno tej najvyššej kvality. Tentokrát sme stavili na biele vína Riesling z oblasti Mosel v Nemecku Erdener Treppchen Kabinet Trocken od Marcusa Berresa – a víno Gruner Veltliner Wachtberg (92/100 R. Parker) z oblasti Kremstal v Rakúsku z produkcie vinárstva Salomon, ktoré sa radí medzi TOP 100 vinárstiev sveta.

Pre fanúšikov ružového vína máme pripravené Mathilda Rosé 2017 z Austrálie od Michaela Chapoutiera, ktorý každý rok zbiera maximálne bodové ohodnotenia svojich vín. Z ponuky červeného vína vyberáme víno Le Diable od Xaviera z južnej Rhôny, Barbera d´Alba z Piemontu od vinárstva Cordero di Montezemolo, ktorého história siaha do roku 1340 a veľké víno z Veneta Amarone de La Valpolicella Classico od bio vinárstva SPERI.

Priaznivci šumivého vína dokážu svoje chuťové poháriky uspokojiť vďaka heroickému proseccu Andreola Vigne Antiche od Stefana Polu. Jeho konkurentom však bude luxusný polnočný prípitok, v ktorom vám ponúkneme Champagne Geoffroy Expression, jedinečné šampanské z našej ponuky z oblasti Champagne Premier Cru.

Príjemné prostredie a chutné jedlo

Samozrejme, Silvester v Corku nie je len o prémiových vínach a dobrej nálade umocnenej ich konzumáciou. Pripravujeme pre vás aj chutné jedlá a občerstvenie, ktoré zasýtia váš hlad a sú skvelým doplnkom celého nášho programu.

Na silvestrovskom stole nájdete kvalitné syry, šunky, kvalitné paštéty, francúzske teriny a foie gras, či chutné tapas. Na svoje si tak príde naozaj každý a nik neodíde z našej silvestrovskej oslavy hladný.

Sprievodný program s 4strings

Silvestrom v Corku vás prevedie sláčikové kvarteto 4strings. Ide o hudobné teleso zložené z hráčov symfonického orchestra Slovenskej filharmónie. 4strings sa venujú klasickej komornej tvorbe, ako aj interpretáciám prevažne vlastných úprav jazzovej, tangovej a populárnej hudby. Repertoár formácie zahŕňa diela skladateľov klasickej hudby (Bach, Mozart, Haydn, Vivaldi), ako aj skladby skupín Oasis, Nirvana, Metallica a ďalších.
Kvarteto v mnohých aranžmánoch svojich skladieb obohacuje obsadenie svojho telesa o bicie nástroje, perkusie či spev. Rozhodne sa tak máte na čo tešiť! Koncert 4strings bude iba vo wine bare v  Bratislave.

A to najdôležitejšie na koniec. Cena silvestrovského menu so všetkým, čo sme vám v tomto článku predstavili, je pre jednu osobu stanovená na veľmi príjemných 39 EUR! Naše priestory majú obmedzenú kapacitu, a tak neváhajte a rezervujte si svoje miesto ešte dnes!