Rezervujte si u nás stôl

Vyberte si pobočku

Články

  • Články
  • Ochutnávka vín z vinárstva Cordero di Montezemolo – 25.9 o 19:00
arrowSpäť na všetky články

25. septembra 2018

Ochutnávka vín z vinárstva Cordero di Montezemolo – 25.9 o 19:00

Cordero di Montezemolo
je vinárstvo, ktoré sa nachádza na úpätí hôr západných álp v oblasti Langhe, priamo v centre krajiny Barola. Zoskupenie viníc sa rozpriestiera v kopcovitej krajine na rozhole 26 hektárov. Nakvášanie v nerezových tankoch, jablčno-mliečne kvasenie v barikových sudoch a následná kombinácia veľkých a malých sudov pre zrenie vína, robí z Cordero di Montezemolo moderné vinárstvo, skvele spájajúce tradíciu s modernými nárokmi konzumentov.„Veľké víno, často považované za dielo majstra, zostáva napriek všetkému dielom prírody: dielom, kde tvorcovia sú slnko, podnebie, pôda… Paradoxne to povyšuje víno na dar, dar zeme daný nám.“ 
Paolo Cordero Di MontezemoloNajväčším klenotom regiónu je odroda Nebbiolo – pomenované podľa hmlistých dní, do ktorých sa halí región na jeseň. Má povesť ťažko prístupnej odrody, najmä kvôli obrovskému množstvu tanínov – v tých najlepších exemplároch zrelých a púdrových.

Špeciálne menu:

ARNEIS, LANGHE DOC. 2017
Arneis – pre objaviteľov. Aromatika vystavaná na príjemnom bielom ovocí – Golden Delicious, broskyne, dotyk banánu. Na podnebí svieže a intenzívne prítomné bez záťaže.
DOLCETTO D ́ALBA DOC. 2015
Svieže, mladé, textúrou homogénne a hravé – také je toto suché červené víno z miestnej odrody Dolcetto.
NEBIOLO LANGHE DOC. 2014
Hravá verzia, s príťažlivou ovocnou arómou jahodovej marmelády.
BARBERA D ́ALBA DOC. 2015
Veľmi krásna Barbera d ́Alba – šťavnatá, plne ovocná a seriózne štruktúrovaná. S tónmi kompótovaných višní a čerešní. Pár chvíľ a trocha kyslíka v pohári jej veľmi pristane. Poteší.
FUNTANI, BARBERA D ́ALBA SUPERIORE DOC. 2015
Seriózna Barbera, ktorá si zaslúži karafu, ak po nej chce človek siahnuť už teraz. Koncentrovaná, s civilizovaným dotykom kvalitného bariku.
MONFALLETTO, BAROLO DOCG. 2012
Na podnebí mäkké a okrúhle s hrejivým efektom. Vyvážené triesloviny prechádzajú do dlhej korenistej dochuti.
Kapacita je obmedzená, preto Vás prosíme, aby ste si zarezervovali miesta.
Tešíme sa na vás a ručíme, že zažijeme ďalší pekný večer v Cork Wine Bar.