Rezervujte si u nás stôl

Vyberte si pobočku

Články

  • Články
  • Ochutnávka vín Chianti Classico by Castellare di Castellina 6.9. o 19:00 exkluzívne v CORKu!
arrowSpäť na všetky články

31. augusta 2018

Ochutnávka vín Chianti Classico by Castellare di Castellina 6.9. o 19:00 exkluzívne v CORKu!

Keď sa povie Chianti, vlastne, keď sa na Slovensku ponúkne Chianti, tak mnoho z nás odpovie: „Nemáte nejaké ripasso, primitivo, alebo barberu“? Prípadne: „Rosso montalcino by sa nenašlo“? A za toto vďačíme dovozcom, ktorí po našej zamatovej revolúcii doviezli vína, ktoré už nikto v Európe ani vo svete nechcel. Takže k nám prišli vína vinárov pochybnej kvality, nevydarené ročníky, kyslé vína s nálepkou Chianti, pre ktoré sa naše „postkomunistické“ krajiny stali vhodným a najmä hlúpym trhom.
Ale teraz si ochutnáme vínko z úplne iného súdka. Ochutnáme Chianti by Castellare di Castellina. Vinárstvo ktoré vzniklo v 1 970 spojením štyroch vinárstiev s cieľom vytvoriť najlepšie červené víno s využitím tradície, vedy a výskumu.
Professor Attilio Scienza, riaditeľ Univerzity v Miláne, prijal účasť na tomto projekte, v ktorom boli vedecky vybrané pôvodné klony Sangiovese, (volajú sa Sangioveto) a pod odbornou kontrolou a v súlade s radami najuznávanejšieho enológa Emile Paynauda vznikli jedinečné a zároveň tradičné Toskánske bio vína.
Výnimočné vinohrady vo výške 370mnm, tradícia v spojení s vedou a inováciami, vôľa, pracovitosť a žiadne syntetické prípravky od založenia, vytvorili spolu prekrásne Chianti Classico, Chianti Classico Riserva a I Sodi di S.Nicollo by Castellare di Castellina.

Pozývame Ťa a budeme veľmi radi, keď pri pohárikoch unikátneho vína ochutnáme okrem iného aj jedno z najlepších vín sveta I Sodi di S. Nicollo a veríme, že prežijeme ďalší krásny večer.

Špeciálne menu:

Ruggeri Argeo Brut, Prosecco Treviso DOC

Svieže, delikátne víno, s tónmi jablka Golden Delicious a so živým, príjemným perlením.

Castellare di Castellina, Chianti Classico 2016

Jasná rubínovo-červená farba s fialovými odtieňmi. V kombinácii jemnej komplexnosti aróm a konečným doznením sladkostí, sa víno vyznačuje príjemnou rovnováhou na podnebí.

Castellare di Castellina, Chianti Riserva 2015

Farba je rubínovo červená, víno obsahuje príjemné vôňe červeného ovocia,sladkého drievka a ríbezlí s miernym nádychom vanilky.

Castellare di Castellina, I Sodi di S. Niccolo 2014

Intenzívne červené víno s náznakom granátu. Kvalita ovocia je výnimočná a každá individuálna aróma sa vyznačuje úplnou čistotou, od čerešne až po korenie, ktorej zameranie a integrácia sú skutočne jedinečné.

Rocca di Frassinello, Ornello 2015

Ornello vyniká výrazným podielom hrozna Syrah, ktorý je veľmi plný a bohatý a pri tom zachováva typickú eleganciu a sviežosť vín Rocca di Frassinello.

Kapacita je obmedzená, preto Vás prosíme, aby ste si zarezervovali miesta.
Tešíme sa na vás a ručíme, že zažijeme ďalší pekný večer v Cork Wine Bar.Miroslav Gajko&Michal Ďurkovič
Cork Group